Firma - Nasi skiperzy

Nasi skipperzy

Maja Wieloch-Silecka

email: majka@bosforrejsy.pl

skype: majka-bosforrejsy

tel: +48 509 590 366

Wielka pasjonatka żeglarstwa. Chociaż świetnie nurkuje, woli prowadzić rejsy i sterować jachtami (nie wiedzieć czemu, im większy, tym lepszy). Mimo zarządzania Bosfor Sp. z o.o., zawsze znajdzie czas, żeby poprowadzić rejsy morskie i wakacyjne. Choć trudno pogodzić jej wszystkie zainteresowania, żeglowaniu nigdy nie odmawia. Prowadzi rejsy morskie z pasją i gracją, jakiej może jej niejeden stary morski wyjadacz pozazdrościć. Dobrze zna język angielski, jest także instruktorem ISSA. Dzięki doświadczeniu w żeglowaniu na różnych jachtach i akwenach, bez problemów organizuje czartery jachtów oraz rejsy wakacyjne. Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa i motorowodny, uprawnienia SRC, LRC, STCW.

Prezes zarządu Bosfor sp. z o.o.

Mirosław Nogaj

email: mirek@bosforrejsy.pl

skype: mirek-skipper

tel: +48 698 63 66 77

Żyje żeglarstwem od ponad 30 lat. Mimo przerw w żeglowaniu zawsze jest blisko wody. Średnio spędza siedem miesięcy w roku, prowadząc rejsy morskie. Pływał na małych łódkach (dawne czasy), jak i na żaglowcach. W wolnych chwilach nurkuje i szuka ryb pod wodą. Najwięcej czasu spędza na jachtach, szukając właściwej drogi do portu (zawsze z sukcesem). W czasie, gdy prowadzi rejsy morskie i rejsy wakacyjne, woli ciepłe klimaty i gorącą krew w żyłach. Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa i motorowodny, uprawnienia SRC, LRC, STCW

Zawsze chętnie przeżyje żeglarską przygodę.

Wojciech Szopa

Pasjonat żeglarstwa i narciarstwa.  Z żeglarstwem związany od 1980 roku. Posiada olbrzymie doświadczenie w rejsach stażowych, szkoleniowych, turystycznych i integracyjnych. Zawodowo pływał na jachtach żaglowych i motorowych  m.in.: po Morzu Bałtyckim, Północnym, Adriatyku,  Morzu Śródziemnym i Atlantyku. Posiada także doświadczenie na dużych żaglowcach.  Wybrzeże Chorwacji zna jak własną kieszeń. Podobnie zresztą jak Chorwację. Posiada uprawienia kapitana jachtowego i motorowodnego. Jest także czynnym instruktorem żeglarstwa,  przekazując wszystkim chętnym swoją wiedzę.  Dobrze posługuje się językami angielskim, niemieckim i rosyjskim. W sezonie zimowym zaraża wszystkich „białym szaleństwem”Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa, uprawnienia STCW, SRC, LRC

Janusz Kaczmarek

Wielki pasjonat morza. Żeglarską przygodę rozpoczął wiele lat temu jako podchorąży. Pierwsze doświadczenia zdobył, pływając po Bałtyku na ISKRZE i drewnianych jachtach KOTWICY. Z Bałtyku przeniósł się na Mazury i Zalew Sulejowski. 10 lat temu odkrył urok żeglowania w Chorwacji. Od tamtej pory poznanie dalmackiego wybrzeża stało się jedną z jego pasji. Największą satysfakcję czerpie z żeglowania właśnie po Adriatyku. Chętnie też pływa po polskim morzu. Interesuje się również nawigacją. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat Chorwacji czy żeglarstwa, zgłoś się do niego.

Z przyjemnością pomoże Ci nabyć wiele praktycznych umiejętności.

Włodzimierz Kopeć

Kiwający pokład poznał w 1986 roku. Szlify zdobywał na Zalewie Włocławskim, mimo że jest on największym, sztucznym krajowym akwenem, było mu mało, zaczął więc pływać coraz dalej i dalej, na coraz nowych akwenach. Żeglarstwo stało się jego pasją i pochłonęło go całkowicie, ponadto pozwoliło odkryć wyjątkowe miejsca oraz poznać wielu ciekawych ludzi. Wraz z upływem czasu żeglarstwo stało się zawodem. Pływał po Bałtyku, Morzu Północnym, Atlantyku, poznał wybrzeże chorwackie, włoskie, Wyspy Liparyjskie, Sycylię, Wyspy Greckie, akwen Morza Śródziemnego, wybrzeże marokańskie, Wyspy Kanaryjskie oraz Karaiby.

Jest osobą pełną humoru i dobrej energii, jedyny nałóg to żeglarstwo.

Aleksandra Brożyna

Ola pokochała żeglarstwo już jako mała dziewczynka. Pierwsze umiejętności zdobywała na Mazurach podczas rejsów z rodziną. Jednak dopiero wyprawy prowadzone samodzielnie dały jej możliwość wypracowania własnego warsztatu żeglarskiego. Małe jachty, zmienne wiatry, wyzwania – to wszystko było doskonałą okazją do przygotowania się do rejsów morskich po różnych akwenach świata. Od czterech lat regularnie pływa po Chorwacji, poznając jej uroki i specyfikę. W 2008 roku wzięła udział m.in. w miesięcznym rejsie Pogorią po Morzu Śródziemnym w ramach „Szkoły Pod Żaglami”. Posiada patent jachtowego sternika morskiego i do tej pory prowadziła rejsy szkoleniowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat  idealny do odpoczynku i bezpiecznego spędzenia wakacji. Kiedy nie żagluje, realizuje się jako instruktorka tańca i animator czasu wolnego. Posługuje się płynnie językiem angielskim oraz zna w stopniu komunikatywnym języki francuski i hiszpański.  

Piotr Sikora

Odpowiedzialny i zapalony żeglarz. Jego ulubionym sportem jest pływanie wpław, a ulubionym stylem życia żeglarstwo. Pierwszy raz dotknął rumpla ponad 20 lat temu. W roli skippera odnalazł się w roku 2008 i tak już pozostało. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu jachtów czarterowych w części północnej basenu Morza Śródziemnego. Kilka lat prowadzenia szkoleń pozwala mu przybliżać tajniki żeglarstwa wszystkim chętnym w bardzo przystępny sposób. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Jakub Szczęsny

Nie ma nic piękniejszego niż żagle pełne wiatru, morska bryza, lazurowa woda, piękne zatoki, rajskie plaże i solidna porcja aktywnego wypoczynku. Jakub wychodzi z założenia, że stanie za sterem to czysta przyjemność, która daje wolność i pomaga zostawić za sobą wszystko, co trapi człowieka. Dlatego żeglować może, a nawet powinien każdy. Pierwsze doświadczenie żeglarskie zdobył startując w regatach Cutty Sark. Później podczas niezwykle ciężkiego rejsu na Atlantyku w drodze z Florydy do Szczecina, podczas którego wraz z resztą załogi walczył ze sztormem. Były też rejsy po Bałtyku i oficerowanie w czasie szkoły pod żaglami na Pogorii. Jakub na studiach objechał świat. W Australii nauczył się surfować. Był też w Azji, na Fiji, w Kalifornii. Zwiedził Wyspy Kanaryjskich, plaże Maroka, rafę Egiptu i Tajlandii. Kocha nurkować.

Marta Kania

Staż morski rozpoczęła w 2008 roku. Podczas 20 rejsów po różnych akwenach przepłynęła ponad 10.000 mil morskich, spędzając na morzu ponad 2.000 godzin. Pierwsze doświadczenia żeglarskie zdobyła na Pojezierzu Mazurskim. Jako instruktor żeglarstwa uczestniczyła w blisko 40 obozach i kursach żeglarskich przeprowadzając 3.500 godzin szkolenia na stopień żeglarza jachtowego, zarówno praktycznego, jak i teoretycznego. Żeglarstwo jest dla niej pasją, która jednocześnie stała się oknem na świat i stworzyła nowe możliwości podróżowania. Pełna uśmiechu, poczucia humoru, otwarta na nowe możliwości. 

Mateusz Kubik

Żeglarz i podróżnik. Pływa jachtami mniejszymi i większymi od 15 roku życia. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt tysięcy mil i opłyniętą północną półkulę. W planach regaty na Alasce, Pacyfiku oraz samotne żeglowanie po Bałtyku. Na co dzień, jak nie dostarcza jachtów, zajmuję się zawodowo kawą, jako trener baristów, analityk sensoryczny i konsultant. Miłośnik wina, gotowania i freediving’u. Pisze również artykuły do gazet, fotografuje i opowiada w radio o muzyce. Posiada RYA Yachtmaster Ocean CE.

 

Robert Węgrzyn

Zaczął pływać bo zabronili mu latać. Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w 1986 na Jeziorze Solińskim. Góry i woda, to dla niego najlepsze połączenie. Po przygodach z Bałtykiem i Morzem Północnym ruszył na cieplejsze wody Morza Śródziemnego. W wolnych chwilach lubi wędkować, pobrzdąkać na gitarze a czasem podłubać w drewnie. Przez ponad 8 lat, regularnie prowadził szkolenia żeglarskie i nadal chętnie dzieli się własnym doświadczeniem i wiedzą. Uważa, że żeglarstwo to zabawa dla każdego, w każdym wieku. Przy odrobinie zdrowego rozsądku i dobrego humoru, każdy może pokochać morze.


Adam Idziaszek

Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa i motorowodny, uprawnienia STCW, SRC. Swoją żeglarską przygodę rozpoczął ponad 12 lat temu na Mazurach, gdzie nie tylko zdobył doświadczenie, ale i nauczał jako instruktor. Prawdziwe morskie żeglowanie poznał na Bałtyk i Morzu Północnym. Jego wielką i prawdziwą miłością jest Skandynawia. Ale dobrym przyjacielem stały się też ciepłe wody Adriatyku.

 

 

 

Jakub Szopa

Od dziecka związany ze sportami wodnymi i nartami. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu. Może pochwalić się uprawnieniami: trenera pływania, ratownika wodnego, instruktora narciarstwa alpejskiego. Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć ruchowych – tysiące godzin wypracowanych w wodzie i na stoku narciarskim. Posiada niesamowitą umiejętność bycia "wyluzowanym", a jednocześnie bardzo konkretnym i poukładanym w podjętych działaniach. Posługuje się językami angielskim i niemieckim

Tomasz Sosin

Aleksy Duchnowski

 

Odkrywaj Chorwację z morza ...

Na skróty ...

Lokalizacja naszej bazy w Chorwacji

Bosfor Rejsy

BOSFOR sp. z o.o.
60-195 Poznań, ul. Fedrusa 12
tel. +48 61 660 14 00

REGON 301382253 \ NIP 7792371921 \ KRS 0000350645
konto PLN nr: PL 96 1160 2202 0000 0001 6146 8380
konto EUR nr: PL 51 1160 2202 0000 0002 1046 0980
Numer SWIFT: BIGBPLPW
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego nr 523 

Zapraszamy