Trwa wczytywanie systemu ...

201709-919 Rejs Etapowy Sycylia

Katania - Riposto - Milazo - Pignataro - Cefalu - Palermo - Trepani

Na ten rejs zapraszamy osoby powyżej 16 lat!
Jeśli jesteś zainteresowany żeglowaniem z dziećmi, wybierz “rejs rodzinny” lub skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: biuro@bosforrejsy.pl lub numerem tel. +48 61 660 14 00.

Cena: 1 850,00 zł
Cena "Tania koja": 1 650,00 zł

Wolnych miejsc: 10
w tym 2 miejsca "tania koja"

Data rejsu:
2017-09-24 : 2017-10-01

Formularz rejestracyjny rejsu

Opis rejsu

ETAP III Dystans 240NM

www.bosforrejsy.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielką przygoda Śródziemnomorska

Katamaran wyposażony do oceanicznego pływania, w humory i nastroje na wielką przygodę.

Dla każdego kto zapisze się na drugi tydzień specjalna cena 3.000zł

We wrześniu rozpoczynamy kurs na słońce. Mamy przed sobą całe Morze Śródziemne i Atlantyk. Rejsami etapowymi popłyniemy na Karaiby. Fantastycznymi widokami wybrzeża Włoskiego i Hiszpańskiego pożegnamy Europę. Weźmiemy udział w regatach ARC przez Atlantyk, a zimę spedzimy na Karaibach.

Niesamowita okazja do odwiedzenia przepięknych miejsc, przeżycia żeglarskiej przygody, nabrania doświadczenia w prowadzeniu długodystansowych rejsów.

 

Sycylia (Włochy)

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor. :)
Podczas rejsu wakacyjnego z pewnością przydadzą się też:

  • buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie
  • buty do wchodzenia do wody
  • kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza.
  • jeżeli posiadasz to sztormiak, gdyby pogoda była pod psem :-)

Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas wakacji przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.
Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Dokumenty potrzebne żeby wybrać się na rejs

Chorwacja i włochy to niezwykle magiczne miejsca, słynące z oryginalnych zabytków, ciepłego Adriatyku i burzliwej historii, wybrzeże znane jest także z bogatej kultury oraz wyśmienitej kuchni. Nic dziwnego, że jest jednym z ulubionych regionów odwiedzanych przez turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Jeśli wybierasz się w podróż zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty. Dokumenty te umożliwią przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą formę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks. Mimo to, podczas każdego z nich, możesz odbyć szkolenie żeglarskie.

Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ.

EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania karty dostępne są TUTAJ.

Zasady panujące na rejsach

Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat rejsu etapowego.

W cenie rejsu wakacyjnego uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 200 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Kaucja zwrotna: pamiętaj, że na rejs należy zabrać ze sobą 50 euro (lub równoważność tej kwoty w innej walucie). To kaucja (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), którą należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

Trasa rejsu etapowego: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu etapowego podejmuje jednak skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.

Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w dniu rozpoczęcia rejsu o godzinie 17.00. Natomiast zejście załogi z jachtu odbywa się ok. godz. 9.00 rano w dniu zakończenia rejsu. W dniu zaokrętowania załoga spotyka się ze skipperem w miejscu postoju jachtu. Wszelkie informacje na temat miejsca zaokrętowania, skippera prowadzącego rejs (w tym jego numer telefonu) oraz opłat pobieranych na jachcie, uczestnicy otrzymają mailem na około 3-4 dni przed datą rozpoczęcia rejsu. 

Należy pamiętać o tym, że: jacht jest zaopatrywany przez załogę, w związku z czym rejs się rozpoczyna dnia następnego. jacht musi dopłynąć do portu końcowego dzień przed zejściem załogi z jachtu. Skipper ma obowiązek zatankować jacht na kolejny rejs.

Obowiązki skippera i załogi: skipper jest na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.

Jak dotrzeć na rejs?

Do Katani liniami Wizzair

ceny biletów do Katani z dnia 09.03.2017r

 

www.bosforrejsy.pl         www.bosforrejsy.pl

 

 

 

 

 

I z Trepani liniami Ryanair

ceny biletów z Trapani z dnia 09.03.2017r.

www.bosforrejsy.pl

Katania - Riposto - Milazo - Pignataro - Cefalu - Palermo - Trepani

-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy